Család- és pártanácsadás kettős vezetéssel
A tanácsadást Molnár Viktória kolléganőmmel közösen tartjuk, az alkalmak 90 percesek. Rendszerszemléletben dolgozunk, hisszük, hogy a változás az egyén szintjén kezdődik és hatással van a teljes rendszerre (családra, kapcsolatra). Abban támogatjuk a családokat/ párokat, hogy megértsék a visszatérő problémák mögötti tényezőket (családi minták, interakciós minták, elvárások, szükségletek) és felismerjék, alkalmazzák erőforrásaikat.
Az alábbiakban tudunk segíteni:
-
életciklusok közötti elakadások előremozdítása
-
új élethelyzetekben való megerősödés, stabilizáció
-
konfliktusos helyzetek feloldása
-
váratlan krízisek kezelése, feldolgozása
-
veszteség feldolgozása
-
nehezített gyermekvállalás
-
családi minták feltárása

Horváth Andrea
képzésben lévő családterapeuta
2019-ben lettem okleveles pszichológus (KRE, klinikai szakirány). Egyéni konzultációs munkám mellett jelenleg pár- és családterápiában képződöm. Családterápiás munkámra nagy hatással van az érzelemfókuszú terápiás szemlélet. Elfogadó, biztonságos légkörben segítem a családtagok egymáshoz való kapcsolódását. Kiemelt témaköreim az örökölt családi minták, gyermekvállalás, párkapcsolati nehézségek, konfliktuskezelés és krízis.

Molnár Viktória
képzésben lévő családterapeuta
2020 februárjában végeztem az ELTE szociális munka alapszakán, majd 2021 szeptemberében folytattam tanulmányaimat a Magyar Családterápiás Egyesület képzésén. Segítő munkámat egy civil szervezetnél, szociális munkásként kezdtem. Jelenleg szupervíziós felügyelet mellett dolgozom, mint képzésben lévő család- és párterapeuta. A munkámat a rendszerszemlélet jellemzi, a terápiás folyamat során igyekszem feltárni a hozzám forduló családok és párok kapcsolódási pontjait, egymáshoz való viszonyulását.
Munkánkat egyéni és csoportos szupervízió támogatja.